УВАГА! БІЛЬША ЧАСТИНА МАТЕРІАЛІВ У ЦЬОМУ РОЗДІЛІ МЕНЮ РОЗМІЩУЮТЬСЯ У ВИГЛЯДІ ГОТОВИХ ФАЙЛІВ У ВКЛАДЕННЯХ (ДИВ. КІНЕЦЬ СТРІЧКИ РОЗДІЛУ). ДЛЯ ВІДКРИТТЯ ФАЙЛУ ЧИ ЗАКАЧУВАННЯ ФАЙЛУ ТРЕБА НАТИСНУТИ ЛІВОЮ КЛАВІШЕЮ МИШІ

Батьківські збори у 5-7 класах

5 мов любові – шлях до порозуміння

1. Слова підтримки, схвалення. Є діти, яким надзвичайно важливо чути слова на кшталт: «Яка ти розумна!», «Який ти гарний!», «Просто молодець!», «Я пишаюся тобою!», «Ти супер!» тощо. Слів підтримки, схвалення потребує кожна людина, але для тих, у кого ця мова любові |Є основною, вони просто необхідні, щоб відчу­вати себе улюбленим, потрібним, коханим.

2. Гарно проведений час. Змістовне дозвілля

теж є неабияким виявом любові. Ми можемо годинами сидіти поруч, не відчуваючи при цьому справжньої близькості, адже бути поруч — ще не

означає бути разом. Добре провести час разом — це повністю присвятити себе один одному. Звісно, не потрібно постійно дивитися одне од­ному у вічі. Можна займатися улюбленими спра­вами, піти в кіно, до театру, прогулятися надворі. Важливо лише одне: щоб і ви, і дитина отримали від цього задоволення!

3. Подарунки. Дарувати та отримувати пода­рунки — це так чудово! А особливо для дитини, для якої подарунки є провідною мовою любові. Подарунки як матеріальні вияви любові цінні лише тоді, коли їх дарують щиро. Для людини, яка говорить цією мовою любові, вартість пода­рунка не така вже важлива, цінною є насамперед особлива увага того, хто дарує подарунок. Адже подарунки самі по собі ніколи не зможуть замі­нити справжньої щирої любові, але вони є дуже потужним символом її вияву.

4. Вчинки. Зробити щось хороше для людини, яку ми любимо, — це також є символом і ви­раженням нашої любові. Допомагати дитині з уроками, робити щось для неї (готувати улю­блені страви, прасувати її речі) і відчувати при цьому радість — це найкращий вияв вашої любові до дитини, для якої вчинки служіння — головна мова любові.

5. Фізичний дотик. Обійняти, пригорнути, поцілувати, приголубити, взяти за руку — все це яскраві вияви любові, особливо для тих, хто спілкується саме цією мовою. Останні дослі­дження підтверджують необхідність і важливість дотику для нормального фізичного та психіч­ного розвитку дитини. А для тих, для кого дотик є основною мовою любові, важливість обіймів, поцілунків та інших форм фізичного контакту неможливо перебільшити.

Як визначити основну мову любові своєї ди­тини? Гарі Чепмен дає такі рекомендації:

1. Згадайте, як діти виявляють свою любов до вас.

2. Спостерігайте за тим, як діти виражають любов до своїх братів і сестер, друзів, учителів, дідуся та бабусі.

3. Діти часто про щось просять. Перегляньте зовнішні ознаки п'ятьох мов любові і спробуйте згадати якомога більше прохань, щоб ідентифі­кувати їх із певною мовою.

4. Протягом певного часу дайте дитині змогу вибирати між двома мовами любові. Намагайтеся зрозуміти причину, чому вона робить саме такий вибір, а відтак визначте ту мову любові, яку вона обирає найчастіше.

Слід зазначити, що кожній дитині для того, щоб вона відчувала себе улюбленою, необхідно, щоб до неї говорили всіма п'ятьма мовами лю­бові. Не може бути щасливим малюк, якому, на­приклад, ніколи не дарують подарунків, чи якого ніколи не хвалять і не підбадьорюють. Для задоволення емоційних потреб необхідні всі п'ять мов любові, хоча одна чи дві і домінуватимуть. Тож зрозуміти мову любові близької нам лю­дини — надзвичайно важливо. Адже спілкуючись з іншим мовою, яку він розуміє та відчуває най­краще, ми зміцнюємо наші стосунки, оскільки дозволяємо йому відчути, що його люблять, по­важають, цінують.

Пушкарук І. П’ять мов любові – шлях до порозуміння // Психолог. – трав. - № 17. – 2011. – с. 17-18.

Кiлькiсть переглядiв: 1564